Máte peníze navíc? Investujte do půjček lidí. Je to výhodné

Když lidé půjčují lidem, vydělají na tom všichni. Slyšeli jste o tom už někdy? Služba Zonky vybírá volné prostředky od běžných lidí – investorů a předává je lidem, kteří si chtějí půjčit. P4L, s.r.o. se Zonky spolupracuje. Zapojte se. Vysvětlíme vám, jak to funguje a proč je to výhodné.

Principu, kdy lidé půjčují lidem, se říká peer-to-peer půjčování. Celá služba funguje tak, že spojuje dva typy lidí. Jedni si chtějí výhodně půjčit, druzí zase chtějí své peníze zhodnotit. Jednoduché. Na českém trhu je největší službou pro takové půjčování Zonky.

„Těší mě, že každý měsíc rosteme. Třeba naposledy v říjnu to jsme vyrostli o 1500 lidí, kteří si u nás půjčili a zhruba 1000 investorů. Celkem tak už naše komunita čítá téměř 30 000 lidí,“ říká nadšeně ředitel služby Zonky Pavel Novák. „Tím, že se si stále více lidí půjčuje od lidí, se pro investory nabízí více možností, do kterých mohou vložit své peníze.“

P4L, s.r.o. se Zonky spolupracuje, pokud tak máte volné prostředky k dispozici a rádi byste je zhodnotili, není nic jednoduššího než se zapojit. „Spolupráce nás těší, díky Zonky mohou lidé investovat do zajímavých příběhů a přání,“ říká Lucie Berková, výkonná manažerka P4L, s.r.o. Stačí kliknout ZDE.

Průměrný výnos je 5 až 7 %

U investice se většina lidí nejprve podívá na výnos. Jak to je na Zonky? „Průměrný roční výnos investorů u nás činí mezi 5 až 7 %. Procento se samozřejmě může ještě pohybovat jak směrem dolů, tak i nahoru. Konkrétní zúročení závisí na tom, jakým jste typem investora, a jaké příběhy se rozhodnete financovat,“ vysvětluje Novák.

S výnosem tak velmi úzce souvisí míra rizika, kterou s sebou investice nese. „V Zonky je oddělení rizik, které důkladně vyhodnocuje každou poptávku o půjčku. Na základě informací jak z výpisů z účtu, ale i bankovních a nebankovních registrů, půjčce přiřadí tzv. rating, podle kterého investor pozná, jak je investice riziková a jaký z ní bude výnos,“ popisuje zjednodušeně Novák a dodává: „Poté už záleží na každém, do jakého příběhu se rozhodne investovat.“

K výnosu patří i příběh

Právě lidské příběhy jsou přidanou hodnotou investování na Zonky. Mnoho investorů se totiž nedívá jen na výnos, ale zajímá se také o lidské osudy. „Za každou investicí se skrývá příběh. Investoři tak už pomohli rozjet spoustu zajímavých projektů, pomohli mnoha lidem výhodně refinancovat staré půjčky, ale třeba i zainvestovali půjčku na svatební šaty,“ poukazuje Novák na pár příběhů, které se na Zonky objevily.

Investováním do lidí lze získat pravidelný měsíční příjem. „Lidé, kteří si půjčili, splácí každý měsíc určitou částku. My ji rozdělujeme podle podílu na půjčce mezi všechny investory a pravidelně jim ji posíláme do investorské peněženky. Peníze mohou následně vybrat, nebo znovu investovat, čímž si navýší celkový výnos,“ vyzdvihuje Novák další z výhod investování na Zonky.

NOVINKA!
  Zařídíme pro vás
 • do 24h srovnání celého trhu
 • do 48h zjištění šance na získání hypotéky včetně její výše
 • nulové náklady a žádné starosti
 • profesionální právní servis
Ke kalkulačce tudy přes toto tlačítko
HYPOTEČNÍ KALKULAČKA
Increase more than 700% of Email Subscribers!
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio. Diam lorem auctor sit, a a? Lundium placerat mus massa nunc habitasse, arcu, etiam pulvinar.
 • Goblinus globalus fantumo tubus dia
 • Scelerisque cursus dignissim lopatico
 • Montes vutario lacus quis preambul den
 • Leftomato denitro oculus softam lorum
 • Spiratio dodenus christmas gulleria tix
 • Dualo fitemus lacus quis preambul pat
 • Montes vutario lacus quis digit turtulis
  We hate spam and never share your details.
POZOR‼️ POZOR‼️
ČNB OD 1.ŘÍJNA TOHOTO ROKU DÁL ZPŘÍSŇUJE POSKYTOVÁNÍ HYPOTEČNÍCH ÚVĚRŮ!!
NEOTÁLEJTE A NAPIŠTE NÁM E-MAIL, NA OBCHOD@P4LIFE.CZ NEBO NÁS KONTAKTUJTE SKRZE NAŠÍ HYPOTEČNÍ KALKULAČKU ZDE!

NAVÍC OD NÁS DOSTANETE
ODHAD ZDARMA
ZDARMA POJIŠTĚNÍ NEMOVITOSTI NA 1 ROK
DÁREČEK DO DOMÁCNOSTI

‼️AKCE PLATÍ DO ÚČINNOSTI ZÁKONA‼️