Jak získat více peněz? Investujte do příběhů zajímavých lidí

Tvrdě pracovat, mít geniální nápad, něco zdědit anebo také investovat, to je pár příkladů, jak mít více peněz. Česká služba Zonky je ideální místo, kde můžete začít s investováním a vydělat.

V Česku stále roste počet lidí, kteří se při půjčování peněz odvrací od tradičních bank. Objevili totiž kouzlo tzv. peer-to-peer půjček, kde lidé půjčují lidem. Mezi ně patří Zonky, spojuje ty, kteří si chtějí půjčit s těmi, kteří mají volné prostředky a chtějí je půjčit druhým. Služba přináší výhody oběma stranám, umí půjčit levněji a umožní efektivní investování.

Investování na Zonky je velmi jednoduché: stačí otevřít stránku www.zonky.cz, kde se během pár minut zaregistrujete a stanete se součástí služby, kde vyhrává každý.

„V současnosti máme už přes 15 000 investorů a každý měsíc přibývají stovky dalších. Na trhu půjček ukusujeme stále větší díl, a tak máme pro investory denně mnohem více příběhů, do kterých mohou investovat své peníze,“ říká ředitel služby Zonky Pavel Novák.

Právě do lidských příběhů, nikoliv neznámých akcií či derivátů, investujete na Zonky. A to společně s P4L, s.r.o. „Zonky je prostředkem, jak ukázat, že investovat může každý. Půjčka je něco tak běžného, čemu každý rozumí a chápe, jak to funguje. Vezmu peníze, někomu je půjčím a někdo mi půjčené peníze bude s daným úrokem splácet,“ popisuje Novák jednoduchý proces investování na Zonky.

Každá investice má své riziko. Jinak tomu není ani na Zonky. „Lidi, kteří si chtějí půjčit, důkladně prověřujeme. Nepůjčujeme vlastní peníze, o to více musíme být zodpovědní. Nahlížíme do bankovních i nebankovních registrů a zjišťujeme jejich platební morálku,“ vysvětluje Novák na základě čeho je určena výše úroku, respektive z pohledu investora výše výnosu a dodává: „Pro ochranu investorů a minimalizaci jejich investičního rizika máme opatření, kdy do jedné půjčky může investor investovat od 200 do 5000 korun. Zároveň doporučujeme, aby všichni investoři měli své portfolio rozložené do více půjček, čímž sami minimalizují riziko.“

Jak moc je investování na Zonky výnosné záleží na každém investorovi. „Někdo je investor konzervativní, jíní investoři zase vyhledávají rizikovější půjčky, kde je výnos vyšší za cenu vyššího rizika. V průměru se však výnos pohybuje mezi 5-7 %,“ dodává Novák.