Přežila pád lávky. Jak si krýt zdravotní rizika?

Paní Olga přežila pád trojské lávky v Praze. Je to rok, co se jí zásadně změnil život. Po zdravotní i finanční stránce. „V té době jsem byla čerstvě v důchodu s tím, že si budu užívat toho, že jsem naprosto fit a zdravá. Těšila jsem se, jak budu běhat po výstavách, po koncertech, jezdit do mé milované Francie, a to všechno tím padlo. Ztratila jsem nejen rok života,“ řekla pro iRozhlas.cz. Jak se na takové a další nepředvídatelné situace připravit? „Můžete se pojistit dopředu,“ nastiňuje Lucie Berková, výkonná manažerka P4L, s.r.o.

Nešťastných situací, které život zbrzdí nebo dokonce natrvalo ovlivní, je v praxi nespočet. „Ne každý si uvědomuje, co znamená ztráta životní úrovně, a to v jakékoliv podobě. Člověk v tu chvíli přichází o své plány, sny a zároveň prochází velkou životní zkouškou a zátěží. Z pohledu finanční stránky jsme to právě my, kdo klientovi zajišťuje tato zdravotní rizika,“ vysvětluje Lucie Berková z P4L.

Zlomený prst, kvůli kterému se Češi rádi pojišťují, je spíše finančním bonusem od pojišťovny k měsíční výplatě. Ovšem krytí vážných rizik jako je invalidita či závažná onemocnění, kdy dochází k rapidnímu snížení životního standardu, to by měl být hlavní důvod pojistek. „Koneckonců investujeme do sebe,“ doplňuje výkonná manažerka P4L.
Může to být pro někoho zbytečný výdaj? „Nezapomínejme na to, že tento v uvozovkách výdaj nám v době naší neschopnosti pracovat pokryje životní náklady. Díky nám si tak klienti dopřávají dostatečnou rekonvalescenci a nemusí výpadky řešit nevhodnými a drahými půjčkami. A že občas někomu z pojistného plnění „zbude“ na dovolenou či novou věc do domácnosti? I to se občas stane.“